Regulamin                 
Przedmiot: EMBRIOLOGIA I GENETYKA
WYDZIAŁ PIELĘGNIARSTWA I NAUK  O  ZDROWIU,
KIERUNEK: POŁOŻNICTWO  ROK I
1. Zajęcia (wykłady i seminaria) w Katedrze i Zakładzie Histologii, Embriologii i Cytofizjologii  UM w Lublinie rozpoczynają się punktualnie o wyznaczonej godzinie według harmonogramu zajęć.
2. W trakcie seminariów studenci omawiają z asystentem zagadnienia objęte tematem seminarium.
3. Obecność na seminariach i wykładach jest obowiązkowa, zgodnie z regulaminem studiów.
4. Uczestniczenie w zajęciach odbywa się zgodnie z zasadami dotyczącymi przestrzegania reżimu epidemiologicznego.
5. Informacje dotyczące zajęć w Katedrze i Zakładzie Histologii, Embriologii i Cytofizjologii  UM w Lublinie
Wykłady:
odbywają się w trybie on-line (MS Teams) zgodnie z harmonogramem; podstawę do zaliczenia wykładów stanowi obecność na wszystkich wykładach.
Seminaria:
odbywają się zgonie z harmonogramem; podstawę do zaliczenia seminariów stanowi obecność na seminariach oraz przygotowanie prezentacji (na wskazany temat) przesłanej nauczycielowi prowadzącemu na adres email
Nie ma możliwości odrabiania zajęć. Nie ma możliwości przenoszenia terminu zajęć.
W wyjątkowych przypadkach (dni lub godziny rektorskie) zmiana terminu zajęć może nastąpić za zgodą Kierownika Katedry Zakładu Histologii, Embriologii i Cytofizjologii z Pracownią Cytologii Doświadczalnej.
6. Zaliczenie przedmiotu ma miejsce po zakończeniu cyklu wykładów oraz seminariów wynikającego z programu nauczania. Zaliczenie przedmiotu  Embriologia i genetyka jest zaliczeniem z oceną i odbywa się na podstawie:
a. Zaliczenia seminariów – przygotowania prezentacji (na wskazany temat) przesłanej nauczycielowi prowadzącemu na adres email
b. Zdania końcowego egzaminu praktycznego (rozpoznanie 3 z 5 zdjęć preparatów histologicznych),
c. Zdania końcowego testu zaliczeniowego (50 pytań testowych wielokrotnego wyboru, próg zdania – 60%, oceny: bdb-46-50pkt; ponad db-43-45pkt; db-39-42pkt; dość db 36-38pkt; dst-30-35pkt),
d. Obecności na seminariach,
e. Udziału we wszystkich wykładach on-line,
f. Pozytywnej oceny postawy studenta dokonanej przez osoby prowadzące zajęcia.
7. Nieobecności:
W przypadkach losowych, których skutkiem są usprawiedliwione nieobecności o kontynuacji nauki decyduje Kierownik Katedry.
Usprawiedliwienie nieobecności stanowią:
a) zaświadczenie lekarskie
b) zaświadczenie Dziekana lub Prorektora ds. Kształcenia i Dydaktyki (nieobecność ta nie jest wliczana do limitu nieobecności usprawiedliwionych)
Usprawiedliwienie na podstawie zaświadczenia lekarskiego  student przedstawia w ciągu 7 dni od zaistniałej nieobecności. W okresie późniejszym nie będą one honorowane.
8. Brak zaliczenia przedmiotu Embriologia i genetyka  dotyczy studentów, którzy:
a) mają jedną lub więcej nieobecność nieusprawiedliwioną w trakcie cyklu zajęć (wykładów i seminariów)
b) nie zaliczyli seminariów
c) uzyskali negatywną ocenę dotyczącą postawy dokonaną w kwestionariuszu oceny.
9. Zaliczenie przedmiotu w przypadku niezaliczenia sprawdzianów seminaryjnych:
Studenci, którzy po odbyciu wszystkich seminariów nie osiągnęli ich zaliczenia mają możliwość zaliczenia treści programowych przystępując do zaliczenia całego semestru w formie testu lub odpowiedzi ustnej.
10. Ocena postawy studenta jest dokonywana w każdym semestrze przez osobę prowadzącą zajęcia. Ocenie podlega aktywność na seminariach, współpraca z osobą prowadzącą zajęcia oraz innymi studentami, jak również kultura osobista. W przypadku rażąco negatywnego zachowania student może zostać oceniony negatywnie.
11. Wykonywanie zdjęć preparatów mikroskopowych będących własnością Katedry i Zakładu Histologii, Embriologii i Cytofizjologii za pomocą aparatów fotograficznych, telefonów komórkowych jest zabronione.
12.  Korzystanie z telefonów komórkowych oraz innych urządzeń elektronicznych w trakcie zajęć jest niedozwolone, w trakcie tych zajęć studenci są proszeni o ich wyłączenie.
13. Pracownicy Katedry nie ponoszą odpowiedzialności za rzeczy osobiste pozostawione na terenie Zakładu.
14. Wszystkie skargi i wnioski studenci mogą składać w formie pisemnej lub ustnej (protokół) do Kierownika jednostki.

Program zajęć


Powrót